Pozemní program

Program je totožný pro oba dny, letiště se otevírá v 08:00
Pozemní program startuje v 10:00

Na zemi zažijete

kvh-sceny

Pozemní 3D divadlo

Tradiční 3D divadelní scény předvedou Kluby vojenské historie. Jejich vojenští nadšenci na zemi ve svých hraných scénách, doprovázených pyrotechnickými efekty, představí společně s letadly nad hlavou dokonalý zážitek.

simulatory

Virtuální vyhlídkové lety

Máme pro vás připraven Virtuální Letecký Svět "DCS World", v rámci kterého budete moci shlédnout, jak se létá se simulátory. Připravena bude pestrá směsice letounů, se kterými se budete moci prolétnout a vyzkoušet virtuální vyhlídkový let nad vámi vybranou krajinou. Chcete si zalétnout podívat na dovolenou nebo k vám domů? Je to jen na vás...

 

nikdy-nezapomeneme

„Nikdy nezapomeneme“

V rámci AP každoročně věnujeme památku všem legendárním československým letcům, bojujícím v Britském královském letectvu RAF. 1. Ve stanu mezi úly 9 a 10 na vás čeká výstava s názvem Českoslovenští letci první poloviny 20. století. Vystaveny budou uniformy letců, věci denní potřeby, části výstroje, dobové dokumenty, modely letadel s příběhem, záchranné prostředky a řada dalších. Každý den dopoledne,po skončení aktuálního letového brífinku, cca v 10:30 se bude konat v úlu č. 9 ukázka předletové přípravy – dobový brífink pro stíhače a bombardéry (doba konání cca 15 minut). V odpoledních hodinách proběhne v úlu č. 9 krátká přednáška na téma Příběhy našich letců. Pokřtíme novou knihu Daniela Švece Za křídly. Tato kniha mapuje velice poutavě válečné osudy letců Plzeňské kraje bojujících v RAF.

gripen

Gripen na dotek blízko

Statická výstava letounu JAS-39 Gripen a L159 ALCA Armády České republiky.

rc-modely

Přehlídka RC modelů kamionů pro velké i malé

Velký svět RC modelů kamionů, kde můžete objevovat nejnovější RC modely.

detsky-den

Dětský den

Každoročně slavíme na letišti také Mezinárodní dětský den. Kromě letadel na obloze se děti mohou opět těšit na zábavný soutěžní program s našimi partnery. Na cca 20ti stanovištích po celé letištní ploše je čeká řada zajímavých úkolů.

Detaily zde

briefing

Historický letový briefing

Chcete vědět, co pilot musí znát před vzletem? Každý den dopoledne po skončení aktuálního letového brífinku vám předvedeme autentický historický letový briefing pro stíhače a bombardéry, včetně vysvětlení detail, které musí každý pilot znát než usedne do letounu.

autogramiada

Autogramiáda pilotů a hostů Aviatické pouti

Po celý den bude probíhat autogramiáda vystupujících pilotů pro veřejnost. Časy autogramiády budou zveřejněny v areálu a podpis se dostane na každého. V rámci programu také proběhne křest dvou knih Daniela Švece - Za křídky a Václava Vaška.

vystava-armada

Výstava vojenské techniky Armády České republiky

Výstava kompletní techniky... letouny, modely kokpitů, tanky, obrněné transportéry, zabezpečovací technika...

Prezentace Krajského vojenského velitelství ve spolupráci s ostatními útvary AČR.

Detailní přehled

jasicska-technika

Technika hasičského záchranného sboru České republiky

Představení nejnovější výbavy Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje a ohlédnutí za historií.

celni-sprava

Ukázka Celní správy České republiky

Na hlavní ploše bude simulována typická situace z výkonu služby. Dynamické zastavení vozidla, kontrola řidiče, vozidla a zavazadlového prostoru vozidla s použitím služebního psa na pachové práce. Nespolupracující posádka vozidla, nalezení omamně psychotropních látek v závazkovém prostoru vozidla, útěk pachatele a zadržení pachatele s pomocí služebního psa.

100let-mody

Pin up Vintage studio

Pojďte si s námi originálním způsobem připomenout střípky z dějin minulého století a vypravte se do široké spleti příběhů obyčejných i neobyčejných postav, které se mohly zapsat do historie… do historie, která nikdy není černobílá … Pin up &Vintage studio je skupina mladých lidí zabývající se módou minulého století, dále zajišťuje hostessing a účastní se také řady dobových akcí.  Tito mladí lidé v dobových oblečeních skvěle dotvářejí atmosféru na pardubickém letišti, můžete se s nimi vyfotit a vidět po oba dva dny jejich přehlídku „100 let módy“. Ta mapuje vývoj módy od 10. let až po 90. léta minulého století.

simulatory

Kluby vojenské historie

V rámci táborů klubů vojenské historie bude k vidění historická technika, uniformy a vybavení. Jedním z prezentujících bude mimo jiné Klub Čeští rafáci ČR. V rámci svého programu mají připravené přednášky o československých pilotech, dobový brifink a výstavu. Vzpomeneme i na nedávno zesnulého generála Emila Bočka, který byl častým hostem Aviatické pouti a rád se do Pardubic vracel.

autosalon

Autosalon

Prezentace nejnovejších vozidel na trhu... Přímo na letištní ploše, mezi návštěvníky, na dosah ruky... Vozidla si budete moci prohlédnout pěkně zblízka nebo přímo usednout za volant.

veteran-cluby

Autoveterán klub

Historická vozidla jako kontrast nejnovějším vozům. Výstava historických vozidel na letištní ploše dodá správnou atmosféru. Přijďte se vyfotit s autem, které proháněl váš děda...

balony-vzlet

Vzlet horkovzdušných balónů

Dle aktuálního počasí zakončíme první den Aviatické pouti v sobotu vzletem horkovzdušných balónů. Předpoklad odletu 27. května v cca 18.15.

virtual-realita

Virtuální realita

Spolu s Platformou Vize 0, Kooperativou, Policií ČR a Aurel CZ vás přeneseme do virtuálního světa. 3D brýle vám umožní prožít bezpečně dopravní situaci interaktivní a zábavnou formou. Virtuální realita určitě zaujme děti i dospělé, a navíc vám pomůže najít třeba zcela nový či jiný pohled na konkrétní dopravní situace.

kooparativa-trenazer

Bezpečná zóna Kooperativy

Přijďte navštívit Bezpečnou zónu Kooperativy, kde se pobavíte a třeba dozvíte i něco nového.

Více informací

elektrokolai

Elektrokola, na jakých jste ještě nejeli

Přední výrobce pohonu pro elektrokola Bosch eBike Systems představil revoluční protiblokovací systém ABS, který zajistí bezpečné brždění i na kluzkém povrchu, a předejde tak pádu. Přijďte si ho vyzkoušet do stánku Bosch eBike Systems, kde vám půjčí elektrokolo na projížďku po testovací zóně.

Více informací

aitfoodfestvalap

Air Food festival

Čtvrt kilometru jídla, jídla, jídla. A nádherná letadla hned vedle...

Kromě běžného občerstvení můžete poladit své chuťové buňky v rámci Air food festivalu. Nabízet se budou speciality z celého světa až po tradiční českou kýtu na rožni.

Detaily zde

mapa-arealu2
 • Úl č.1 - statická ukázka CLV
 • Úl č.2 - statická ukázka CLV
 • Úl č.3 - statická ukázka AČR
 • Úl č.4 - RC modely trucků 1:14
 • Úl č.5 - statická ukázka AČR
 • Úl č.6 - statická ukázka AČR
 • Úl č.7 - Army zóna
 • Úl č.9 - Briefing room (+ briefing RAF)
 • Úl č. 10 - letecké simulátory
 • Úl č. 11 - občerstvení
 • Úl č. 12 - Zdravotnická služba + ogr. štáb AP
 • A - lunapark
 • B - Bosch eBike Systems
 • C - hasiči a stavební technika
 • D - prostory pro ZTP a ZTP/P
 • E - Bezpečně s Kooperativou
 • F - Kluby vojenské historie
 • G - Dětský den – zážítků sen
 • H - My nezapomínáme- výstava RAF
 • CH - Vstupenky Exclusive 3D
 • I - stan – autogramiáda hostů
 • J - Jan Kašpar a jeho Blériot - foto
 • K - AIR FOOD FESTIVAL
 • L - letová stojánka
 • M - prohlídka letounů
 • N - seznamovací lety vrtulníkem

Hlavní partneři