Letový program

Letový program je pro oba dva dny stejný, začíná v 11:30

Ve vzduchu uvidíte

Lukasz-Czepiela-2

Světová hvězda Luke Czepiela na Aviatické pouti!

Luke Czepiela známý svým přistáním na plochu dubajského hotelu Burdž al-Arab určenou pro vrtulníky. Jediná a neopakovatelná možnost k vidění právě v Pardubicích, letoun Carbon Cub bude krátce po Aviatické pouti přepraven do Spojených států.

více informací

jan-39c-gripen

Skupinové i solo vystoupení JAS-39 Gripen

Zahajovací průlet Armády ČR s letouny JAS-39 Gripen se již stal tradicí, letos uvidíme SOLO i skupinové vystoupení.

sonka-kopfstein

Sólová akrobacie Martina Šonky a Petra Kopfsteina

Akrobacie je královnou leteckých sportů a tato královna má vždy přízeň a obdiv diváků na leteckých dnech. Petr bude létat na svém speciálu EDGE 540 V3 a Martin se v programu představí dvakrát. Jednou na svém novém akrobatickém speciálu Extra NG, se kterým předvede svou tradiční razantní sestavu. Druhé vystoupení předvede na Zlinu Z-142C AF z pardubického Centra leteckého výcviku.

edge-ferrati2

Ferrari 458 Italia versus EDGE 540 V3

Závod automobil versus letadlo! Kdo bude rychlejší? Ferrari Ferrari 458 - super sport, výkon 630 koní, max rychlost 330 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/hod 2,9 s. versus EDGE 540 V3 - max rychlost 425 km/h

flying-bull-aerobatics

Skupinová akrobacie Flying Bulls Aerobatics Team

Uvidíte dechberoucí vystoupení dvojice letadel XA - 42 v akrobatické pilotáži Jana Rudzinského a Stanislava Čejky.

pocatky-aviatiky

Počátky aviatiky

Ing. Jan Kašpar na svém Blériotu! Tradiční připomínka legendárního letu prvního českého aviatika.

z-142

Martin Šonka s akrobacií v Z-142C AF

Výcvikový letoun místního Centra leteckého výcviku LOM PRAHA pod vedením mistra Martina Šonky. Martin předvede akrobatické vystoupení s běžným letounem, který je letos již 30 let ve službě.

su-31

SUCHOJ SU 31

Jednomístný, jednomotorový, akrobatický speciál pilotovaný uznávaným litevským akrobatem a showpilotem Jurgisem Kairysem, jehož vystoupení doprovázené mohutnou kouřovou stopou je vždy ozdobou významných airshow.

hangar7

Unikátní sestava letadel z rakouského Salzburku

Největší sestava letadel s rudými býky na kapotách jaká kdy v Pardubicích byla! North American B-25 Mitchell, stíhací F4U Corsair nebo Lockheed P-38 Lightning.

bo105-redbul-2l

Akrobacie s vrtulníkem Bo-105

První akrobatický stroj s rotujícími nosnými plochami, který je schopný akrobatických prvků. Unikátně pod pilotáží Felixe Baumgartnera, který je znám především díky svému „skoku ze stratosféry“.

Magister MkI

Miles M-14A Magister Mk.I

Nově nádherně zrestaurovaný stroj, který má přímou vazbu na československé piloty působící za druhé světové války v řadách RAF. Letoun byl předminulýrok přeletěn přímo z Velké Británie a od té dobu budí pozornost na každé letecké show.

i-svetova-valka

Představení letounů I. světové války

Exkluzivní skupina letadel Caudron GIII, Nieuport XI, Nieuport XII, Morane BB, Fokker D VIII a Pfalz z leteckého muzea Metoděje Vlacha.

t6-harward

AT-6C Harvard z leteckého muzea Točná

Druhoválečný americký cvičný stroj ve zbarvení jihoafrického letectva. Na tomto typu se učil létat i britský Princ Phillip.

COBRA-AH-1T

Bell AH-1 Cobra

Legendární vrtulník, poprvé nasazený ve vietnamské válce ve zbarvení Redbull, předvede neméně legendární pilot Siegfried "BLACKY" Schwarz

Bucker Jungmann D-EELE

Dlouplošníky v akrobatickém vystoupení

Bucker Jungmann pod vedením pilotů Palo Weise, Přemysla Vávry a Martina Nepovíma vám vezme dech!

P-51D-Mustang

P-51D Mustang

North American P-51 Mustang byl jednomístný stíhací letoun dlouhého doletu, který během druhé světové války sloužil na straně spojenců. Jednalo se o jeden z nejúspěšnějších typů stíhacích letounů. Scénu z II. světové války předvede Steve Stead.

clv-enstrom

Prezentace LOM Praha s.p. - Centra leteckého výcviku Pardubice

Vystoupení LOM Praha s.p.- Centra leteckého výcviku Pardubice patří pravidelně k programu Aviatické pouti. Nejenže všechny své typy předvede ve statické ukázce, ale ve vzduchu předvede nejnovější vrtulník Enstrom 480B i současný proudový typ L-39 Albatros společně s historickým vrtulovým strojem C-11.

W-3A Sokol

Armádní letecká záchranná služba

Armáda české republiky představí vrtulník W-3A Sokol, který slouží pro mise letecké záchranné služby.

tiger-moth

Historické Tiger Moth

Akrobatické vystoupení dvojice strojů britského původu v českých rukou Richarda Santuse je ozdobou každého leteckého dne

electra

Lockheed Electra!

Švýcarská verze ikonického letounu, který je znám především díky obchodním cestám Jana Antonína Bati.

Z-381-Bu-181-Bestmann

Vystoupení Z 381/Bu 181 Bestmann

Vystoupení dvojice nádherných historických strojů pod vedením Tomáše Bruštíka.

lety-vrtulnikem

Poznávací lety vrtulníkem

V rámci dopoledního programu od 08:00 do 11:30 budou realizovány poznávací lety dvěma vrtulníky MD 500 E pro čtyři osoby, cena za pětiminutový let je 1000 Kč / 1 os. Rezervace letu na tel. 608 400 503 nebo přímo na stánku HELI CZECH umístěného nedaleko vstupu do areálu poblíž vlakové zastávky letištního expresu.

Hlavní partneři