Jak se k nám dostanete

Pro cestu k nám doporučujeme cestu vlakem a letištním expresem přímo do areálu letiště.

Vybrat si můžete z několika možností. Jakou z nich si vyberete, je zcela na Vás. V každém případě si nechte dostatečnou časovou rezervu. Brány letiště se otevírají v 8 hodin a než se budete plně soustředit na letový program, čeká na vás řada zajímavostí a prezentací. Doprava/přílety vlastním letadlem na Aviatickou pouť nejsou možné.

Jak se dostat na Aviatickou pouť

vlakem

Vlakem ČD a letištním expresem

Pro dopravu na Aviatickou pouť využijte pravidelné, nebo posilové osobní vlaky a dojeďte na zastávku Pardubice závodiště, která se nachází na trati 238 mezi Pardubicemi a Chrudimí. Odsud pak můžete bezplatně pokračovat tzv. letištním Expresem, který vás doveze až do areálu konání Aviatické pouti. Jedná se o historický vlak vedený motorovým vozem ř. M131.1 (Hurvínek) Pardubického spolku historie železniční dopravy. Svezte se tedy kouskem historie - zdarma až do areálu.

Jízdní řád zde

cesta-autobusem

Posilové spoje Dopravního podniku Pardubice

Posilové spoje Dopravního podniku Pardubice, Vás přepraví od hlavního nádraží ke hlavnímu na letiště (hlavní vojenská brána).

Detailní jizdní řády

cesta-pesky

Pěšky

Přístupové cesty pro pěší jsou možné tři: hlavní vojenskou branou v ulici Pražská, vstupem u dostihového závodiště (východní brána) a branou u parkoviště EBA.

Vstup u dostihového závodiště (východní brána) najdete pár metrů vlevo od hlavního vstupu na dostihové závodiště. Případně můžete využít vlakový letištní Expres, kde nastoupíte na zastávce Pardubice - závodiště a dojedete až do areálu konání Aviatické pouti.

cesta-autobusem

Autobusem

Pardubice jsou dobře dostupné i autobusem. Prochází jimi několik dálkových linek a především zde končí řada příměstských linek z blízkého okolí. I o víkendu se tak lze do/z Pardubic dostat řadou spojů, jejichž jízdní řád můžete najít na www.jizdnirady.cz 

Po příjezdu na autobusové nádraží se přesuňte na hlavní nádraží ČD a pokračujte pravidelným či zvláštním vlakem do zastávky Pardubice závodiště.

Pokud jedete zájezdem s vlastním autobusem, využijte k parkování plochu před terminálem Jana Kašpara (EBA).

cesta-autem

Autem

Pro cestu autem si vytvořte dostatečnou časovou rezervu, abyste mohli včas zaparkovat. Organizátoři a barevné dopravní značení vám budou zajišťovat navádění aut k vyhrazeným parkovacím zónám.

Prostory pro parkování jsou: parkovišti pro dlouhodobé stání v areálu EBA nebo dostihové závodišti. Odtud je to na letiště do 15 minut normální chůzí.

Doprava/přípety vlastním letadlem na Aviatickou pouť nejsou možné.

Parkování

  • Parking pro návštěvníky je k dispozici pro všechny bez omezení, je placený – 200 Kč za auto, motocykl 100 Kč, autobus 500 Kč.
  • Parking VIP1 je pouze pro návštěvníky s VIP vstupenkou nebo VIP LOUNGE vstupenkou.
  • Parking VIP2 je pro návštěvníky Exclusive 3D vstupenkou nebo vozy s registrací ZTP a ZTP/P.

Příjezdové cesty

Při příjezdu sledujte svislé dopravní značení, dle barvy níže, navede vám na parking, který potřebujete.

Návštěvníci - sledujte žlutě označenou trasu, připraveno máme cca 2000 parkovacích míst, . Při příjezdu od Přelouče odbočte při křížení s potokem Bylanka doprava do ulice Pražská, poté doprava k terminálu EBA. Při příjezdu od nadjezdu Paramo, odbočte vlevo do areálu dostihového závodiště, nebo vlevo do paddocku dostihového závodiště (popkovická brána) nebo vlevo do areálu EBA (letiště Pardubice) a dále na LONG TERM parking.
VIP a VIP LOUNGE - sledujte červeně označenou trasu.  Na nadjezdu Paramo odbočte vlevo směrem na dostihové závodiště, poté dále do areálu Aviatické pouti na parkoviště u hangáru CLV.
3D EXCLUSIVE, ZTP, ZTP/P - sledujte zelenou trasu do areálu EBA (VIP 2).
AUTOBUSY - vyhrazené parkování je u terminálu Jana Kašpara (v areálu EBA).

pristupove-cesty-areal

Hlavní partneři