Jak se k nám dostanete

Pro cestu k nám doporučujeme cestu vlakem a letištním expresem přímo do areálu letiště.

Vybrat si můžete z několika možností. Jakou z nich si vyberete, je zcela na Vás. V každém případě si nechte dostatečnou časovou rezervu. Brány letiště se otevírají v 8 hodin a než se budete plně soustředit na letový program, čeká na vás řada zajímavostí a prezentací.

Jak se dostat na Aviatickou pouť

vlakem

Vlakem ČD a letištním expresem

Pro dopravu na Aviatickou pouť využijte pravidelné, nebo posilové osobní vlaky a dojeďte na zastávku Pardubice závodiště, která se nachází na trati 238 mezi Pardubicemi a Chrudimí. Odsud pak můžete bezplatně pokračovat tzv. letištním Expresem, který vás doveze až do areálu konání Aviatické pouti.

Jízdní řád zde

cesta-autobusem

Autobusem  + MHD

Pardubice jsou dobře dostupné i autobusem. Prochází jimi několik dálkových linek a především zde končí řada příměstských linek z blízkého okolí. I o víkendu se tak lze do/z Pardubic dostat řadou spojů, jejichž jízdní řád můžete najít na www.jizdnirady.cz 

Po příjezdu na autobusové nádraží se přesuňte na hlavní nádraží ČD a pokračujte  pravidelným či zvláštním vlakem do zastávky Pardubice závodiště. Dále  můžete využít posilové spoje Dopravního podniku Pardubice, které Vás přepraví od hlavního nádraží v intervalu cca 20 minut  na letiště.

cesta-pesky

Pěšky

Přístupové cesty pro pěší jsou možné dvě: hlavní vojenskou branou v ulici Pražská, nebo vstup u dostihového závodiště.

Vstup u dostihového závodiště naleznete pár metrů vlevo od hlavního vstupu na dostihové závodiště. Případně využijte vlakový letištní Expres, kterým nastoupíte na zastávce Pardubice - závodiště a dojedete až do areálu konání Aviatické pouti.

cesta-autem

Autem

Pro cestu autem si vytvořte dostatečnou časovou rezervu aby jste mohli včas zaparkovat. Organizátoři a dopravní značení vám budou zajišťovat navádění aut k vyhrazeným parkovacím prostorům. Letos nebude možné využít parkování na silnici I/37 tak jak tomu bylo v minulých letech, nově je připraven prostor pro parkování u terminálu Jana Kašpara, nebo na dostihovém závodišti. Odtud je to na letiště cca 10-15 minut normální chůzí.

Mapa přístupových cest a parkovišť

Mapa přístupových cest a parkování

aviaticka-pout-2022-prijezdove-trasy-parking

Hlavní partneři